Δύσκολα ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας ζευγάρωσε τις νίκες στο πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ γυναικών

5

Μετά από ένα αμφίρροπο και δυνατό αγώνα οι γυναίκες του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο  κερδίζοντας με το φτωχό 53-49 τα Μελίσσια. Η ομάδα της πόλης μας μετά από ένα ισόπαλο πρώτο δεκάλεπτο 13-13 βρέθηκε τρεις πόντους πίσω στο ημίχρονο, που έληξε 26-29 υπέρ της ομάδας των Μελισσίων.  Στην επανάληψη ο Ιωνικός πίεσε και με ένα επιμέρους σκορ  27-20 κατάφερε να πάρει μια αγχωτική νίκη προβληματίζοντας με την απόδοσή του κυρίως στον επιθετικό τομέα.

Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων 53-49
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Οικονόμου
Δεκάλεπτα: 13-13, 26-29, 38-37, 53-49
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Γκριτζά 19(3), Καραβέλη 4, Γιαμπάνη 10, Θεοδώρου 10(1), Πατέρα 2, Καββαδά 4, Ξενιτοπούλου 2, Ζίου 2, Στεριοπούλου.
Μελίσσια (Καλογερόπουλος): Κούκη 16(2), Χιώτη 14, Παναγιωτίδη 11(1), Εμμανουηλίδου 2, Κοιλιαρίδη 3, Παρθενίου, Κυρίδη, Κυριακάκη 2, Κωτσίνη, Σαμίτα 1, Φαρατζόγλου.