Καλός στα μαθηματικά ο Ιωνικός … παρέμεινε στην Handball Premier

Πυλαία και Ιωνικός έμειναν ισόπαλοι 29-29 και έριξαν τα Βριλήσσια.

18

Με δύο γκολ του Μπούτου στο τελευταίο λεπτό ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας πήρε την ισοπαλία (29-29) στην έδρα της Πυλαίας και οι δύο ομάδες σώθηκαν και μαθηματικά.

Το πιο βολικό αποτέλεσμα για Πυλαία και Ιωνικό Ν.Φ ήταν η ισοπαλία καθώς θα τους κρατούσε στην Handball Premier και του χρόνου.

Έτσι κι έγινε καθώς ο Ιωνικός κατάφερε στο φινάλε να ισοφαρίσει σε 29-29 αν και ήταν δύο τέρματα πίσω, ένα λεπτό πριν.

Η Πυλαία είναι στο +2 από τα Βριλήσσια, αλλά τα κέρδισε και στα δύο παιχνίδια κι έτσι η τελευταία αγωνιστική θα είναι αδιάφορη.

Tα πεντάλεπτα: 3-4, 6-8, 10-11, 11-13, 14-14, 15-16 (ημχ), 18-19, 22-20, 24-23, 25-24, 28-26, 29-29

ΙΩΝΙΚΟΣ(Αρβανίτης): Νικολίνταης, Κουκουλάς 5, Αϊβαλιώτης 5, Ταουσάνης 2, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Χαντέλης 5, Ι. Βασιλείου, Μπούτος 5, Δεληχρήστος 4, Τρούλος 2, Μαντζόπουλος 1, Ελοζιέουα, Χελιώτης, Μπαλάσκας.

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, Κόκκινη: 55:36 Ζαφείρης (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 4/4-0/0

Η Πυλαία είναι στο +2 από τα Βριλήσσια (που νίκησαν χωρίς αντίκρισμα τον Δούκα 30-29 ), αλλά τα κέρδισε και στα δύο παιχνίδια κι έτσι η τελευταία αγωνιστική θα είναι αδιάφορη.

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική της Handball Premier, εντός έδρας με τον Αερωπό Έδεσσας!