Μικρή μερίδα οπαδών της ΑΕΚ, συγκρούστηκαν κυρίως στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου, με τις αστυνομικές δυνάμεις λίγο μετά τη λήξη του ποδοσφαιρικού αγώνα ΑΕΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ την Κυριακή το βράδυ. Οι συγκρούσεις έγιναν κυρίως στην οδό Φωκών αλλά και μικρότερων οδών όπως η Κιλικίας. Αδάνων αλλά και το Πάρκο Μικρασιατών, κατά τις οποίες κάηκαν κάδοι απορριμάτων, έληξαν δε με τη ρίψη δακρυγόνων και κρότου λάμψης από τα ΜΑΤ.
![](https://dekeleias.gr/media/2023/03/epeisodia-3-aek1924.jpg)
Κατά τη διάρκεια των συγκρούσεων ελικόπτερο, προφανώς της αστυνομίες, πετούσε πάνω από την πόλη, ενώ η κυκλοφορία στις οδούς Δεκελείας και Πίνδου παρουσίαζε σοβαρά προβλήματα.
![](https://dekeleias.gr/media/2023/03/Screenshot-2023-03-13-at-07-53-52-3-Facebook.png)
Μέχρι τις πρωινές ώρες της Δευτέρας δεν έχει δημοσιοποιηθεί κάποια ανακοίνωση των άμεσα ή έμμεσα εμπλεκόμενων φορέων με τα γεγονότα αυτά, τα οποία σημειωτέον αναστάτωσαν και έβαλαν σε κίνδυνο τους κατοίκους, τους επισκέπτες και προβληματίζουν σοβαρά τους επαγγελματίες της πόλης.