Το εργαστήρι ζωγραφικής του Δήμου, έκλεισε …
– προσωρινά? ΓΙΑΤΙ?
Η αιτία είναι η απαράδεκτη πολιτική της Διοίκησης!
ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ, σε λειτουργικά, αλλά και κοινωνικά, ανθρωποκεντρικά προβλήματα, που δημιουργούνται από τη μη έγκαιρη ανανέωση της σύμβασης της Καθηγήτριας, κας Καπετανάκη, που αμείβεται ανταποδοτικά.
Αντι για υλικη και ηθικη ανταμοιβη, για την καλυψη ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ του εργαστηριου οι πολιτες που συμμετεχουν και η καθηγητρια τους εισπρατουν
ΤΗΝ ΑΠΑΞΙΩΣΗ και την
καταπατηση των ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ αντίστοιχα.
Όλα αυτά από τη Διοίκηση, που ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ, για τις ΟΑΣΕΙΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, που δημιουργούν οι ΠΟΛΙΤΕΣ, και το εκφράζουν με τα έργα τους, και ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ
Χαρά Ρόκου