Το πρώτο UNICEF Trophy φτάνει στην κορύφωσή του σήμερα με την διεξαγωγή του τελικού του Final 4. Πανιώνιος και ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ αναμετρώνται στις 15:00 στο ΟΑΚΑ με έπαθλο το τρόπαιο της νεοσύστατης διοργάνωσης, αλλά και ταυτόχρονα το «εισιτήριο» για το Final 8 του Κυπέλλου, που θα διεξαχθεί τον Φεβρουάριο στο Ηράκλειο Κρήτης με τη συμμετοχή και των επτά πρώτων ομάδων της Basket League στην ολοκλήρωση του πρώτου γύρου. Η μεγάλη αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3.
Ζωντανά ΕΔΩ, 38-34 ΣΤΟ ΗΜΊΧΡΟΝΟ
https://www.ert.gr/webtv/ert/tv/live-glm/ert3.html