Ο Χαλκηδονικός συνεχίζει την ανοδική ελπιδοφόρα πορεία του

64
Απόδραση με νίκη από την έδρα της Ειρήνης Πετρούπολης με 2-1 για την ομάδα του Χαλκηδονικού. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τον Χαλκηδονικό αφού στο 8 λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0. Στην συνέχεια η ομάδα του Χαλκηδονικού ανέβασε στροφές πίεσε αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και το ημίχρονο έληξε με 1-0.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Χαλκηδονικού μπήκαν πολύ δυνατά και μέσα σε 20 λεπτά κατάφεραν με δύο γκολ του Δενελάβα και Χάντου ανέτρεψαν την κατάσταση. Στο 98 λεπτό η γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το αυστηρό πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής του αγώνα εις βάρος του Χαλκηδονικού. Έτσι η λήξη του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα του Χαλκηδονικού και την τρίτη θέση από την κορυφή.