Πρώτη νίκη του Χαλκηδονικού 1-0 επί του Φοίνικα Καλλιθέας

Την πρώτη νίκη σε 2 αγώνες σημείωσε ο ιστορικός Χαλκηδονικός που αγωνίζεται στον 1ο όμιλο της Γ κατηγορίας της ΕΠΣΑ επί του Φοινικα Καλλιθέας με 1-0

94

Ύστερα από ένα νωθρό πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Χαλκηδονικού ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος του αγώνα και κατάφερε να επικρατήσει του Φοίνικα Καλλιθέας. Η γηπεδούχος άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Γρατσίας  και εκτέλεσε ο ίδιος στο 75 λεπτό.

Το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις λίγο η αστοχία των παιχτών του Χαλκηδονικού  λίγο η καλή εμφάνιση του αντιπάλου τερματοφύλακα Ρώσση κράτησαν το σκορ στο 1- 0.

Επόμενο ραντεβού για την ομάδα του Χαλκηδονικού την Τετάρτη 16 /11 στις 16.00 για την συνέχιση του αγώνα με τον Διαγόρα Αιγάλεω που διακόπηκε στο ημίχρονο  σκορ 0= 0 λόγω καιρικών συνθηκών