Πρώτη νίκη του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας στην Α1 του Handball

Μετά από ένα «θρίλερ», ο Ιωνικός νίκησε στη Νέα Φιλαδέλφεια 26-25 τον Δούκα στο ντέρμπι ουραγών της πέμπτης αγωνιστικής της Handball Premier και πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

39

Ο Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας  πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας της ομάδας του Δούκα με 26-25.
Παρά το διστακτικό ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου (13-15), ανέτρεψε την κατάσταση, πήρε τον έλεγχο και το προβάδισμα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα!

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 6-4, 8-6, 9-9, 10-11, 13-15(ημχ.), 16-16, 18-18, 21-19, 23-21, 25-22, 26-25

Ιωνικος Ν.Φ. (Αρβανίτης): Κουκουλάς 3, Αϊβαλιώτης 4, Ταουσάνης, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγαρης, Βασιλείου- Τσάφος Αγ., Χαντέλης 6, Βασιλείου-Τσάφος Γ. 5, Μπούτος, Μελετάκος, Τρούλος, Μαντζοπουλος 3, Ελοζιεουα 3, Χελιώτης 1, Μπαλάσκας 1

ΑΣΕ Δούκα (Χαλκίδης): Μποροντάι, Τζηράς 6, Παγιάτης 1, Τσακουρίδης 6, Παναγιώτου, Γερουλάνος 3, Αναστασίου 1, Ντούνης 1, Γιάντσα 4, Κοβάνης, Κολλυρης, Πάνου 2, Δικαιούλιας 1, Στεφανίτσης, Γκασεβιτς, Χαριτωνίδης

Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 1/1-3/3
Επόμενη αναμέτρηση εντός έδρας κόντρα στη ΧΑΝΘ το επόμενο Σαββατοκύριακο!