![](https://dekeleias.gr/media/2022/09/φωτια-1.jpg)
Φωτιά εκδηλώθηκε σε μάντρα επί της Εθνικής Οδού στο ρεύμα καθόδου απέναντι σχεδόν από το πρατήριο καυσίμων της ΒΡ, δηλαδή λίγο μετά τον Ιερό ναό Κοσμά του Αιτωλού Η περιοχή βρίσκεται στην παρακηφίσια ζώνη και συχνά εμφανίζονται εκεί και δραστηριοποιούνται επιχειρήσεις εμπορίας παλαιών αυτοκινήτων και ελαστικών. Η φωτιά, μαίνεται επί της οδού Πίνδου στη Νέα Φιλαδέλφεια και καίγονται λάστιχα και ξερά χόρτα. Επί τόπου επιχειρούν 12 πυροσβέστες με 4 οχήματα.
eunikh odos