ο Άτταλος νίκησε με 3-1 τη ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 3χ3

19

Ο Άτταλος μπήκε αποφασιστικά στον αγώνα και προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ρούσου, που κέρδισε ο Βάσος. Η ομάδα διατήρησε την πρωτοβουλία, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 30ο λεπτό με την μοναδική τους ευκαιρία, κλείνοντας το ημίχρονο στο 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άτταλος συνέχισε επιθετικά, και στο 52ο λεπτό ο Ρούσος έκανε το 2-1 με διαγώνιο σουτ. Ο έλεγχος του αγώνα παρέμεινε στην πλευρά του Άτταλου, και με κεφαλιά του Λιμάι στο 75ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 3-1, εξασφαλίζοντας την τρίτη νίκη της ομάδας, που την διατηρεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Με τον Άτταλο αγωνίσθηκαν οι: Ντάλλας, Κουτσόπουλος, Λουκιδέλης, Ζησόπουλος, Κορλιές, Κωστούλας, Βάσσος, Τσουλάκος, Ασημακόπουλος, Ρουσσος και Δήμας ως αλλαγή οι: Χατζηδημητρίου, Λιμάι, Σταθάς, Γκέλμπεσης