Μετά από 21 χρόνια ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας πρωταθλητής Ελλάδος παίδων στο Handball

22
ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΟΜΗΔΗ ΑΡΓΟΥΣ ΜΕ 29-26
Ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στο 42ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων που έγινε στην Κοζάνη νικώντας τον Διομήδη Άργους με 29-26 ο οποίος πήρε την 2η θέση.
Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο πήραν τα Βριλήσσια νικώντας τον Δούκα με 31-26.

Η ομάδα του Παναγιώτη Ιατρούδη έφτασε αήττητη στην κορυφή και έφερε στον ιστορικό σύλλογο της πόλης μας τον 23ο τίτλο της ιστορίας του, 4ο στο παιδικό και πρώτο συνολικά τίτλο μετά από 21 χρόνια, μετά το 2003 στην τελική φάση Παίδων του Λουτρακίου, πάλι με προπονητή τον Παναγιώτη Ιατρούδη!