Νέα Φιλαδέλφεια, 26/09/2022
Ο Δήμος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας και ο Σύνδεσμος Μικρασιατών Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας «ΟΙ ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ» σας προσκαλούν την Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2022 στις 10:00 π.μ., να παραστείτε στο ετήσιο Μνημόσυνο των Θυμάτων της Μικρασιατικής Καταστροφής που θα τελεστεί στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου Ν. Φιλαδέλφειας.
Ακολούθως στις 11:30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση Στεφάνων στο Μνημείο Μικρασιατών και Αλησμόνητων Πατρίδων της Νέας Φιλαδέλφειας, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Νέας Ιωνίας, Φιλαδελφείας, Ηρακλείου και Χαλκηδόνος κ. Γαβριήλ.